Son Haberler
2. SEMERKAND GENÇLİK BULUŞMASI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

2. SEMERKAND GENÇLİK BULUŞMASI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz yıl Ankara’da ilki düzenlenen Semerkand Gençlik Buluşması’nın ikincisi bu yıl İstanbul’da Biltek Okulları Kurtköy Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

13267981_1359708720722772_8058771149861162406_n

Türkiye’nin dört bir yanından Gençlik Kulüpleri ve Semerkand Liseli Gençlik gruplarından gençlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Genç Okur Bilgi Yarışması, Edu Tech Yetenek Yarışması, Mangala Yarışması yapılırken, ok ve basketbol alanları da gençlerin hoş vakit geçirmelerini sağladı.

13260140_1359758787384432_6611016732844015452_n

200’e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Gençlik Buluşması’nın  Ödül ve Kapanış Programı’nda,  Erzurum Dost Eli Gençlik Kulübü’nün hazırladığı “Orhan Gençlik Merkezi’nde adlı tiyatro ve Kadirli Pozitif Gençlik Kulübü’nden İsa Durmuş’un hazırladığı “Karagöz ve Hacivat Gölge Oyunu Gösterisi” yer aldı.

13256105_1359905474036430_5590742125874101390_n

Ödül töreninde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere hediyeleri ile beraber madalya ve plaket verildi. Dereceye giren kulüpler;

 Gençlik Kulüpleri Genç Okur Bilgi Yarışması’nda,

Birinci:  İstanbul Klavuz Gençlik Kulübü
İkinci:  Konya Dost Gençlik Kulübü
Üçüncü:  Erzurum Dost Eli Gençlik Kulübü

13267806_1359771524049825_1852621331058574463_n

Gençlik Kulüpleri Edu Tech Yetenek Yarışması’nda,

Birinci: Ankara Selçuklu Gençlik Kulübü
İkinci: Erzurum Dost Eli Gençlik Kulübü
Üçüncü: Sultangazi Okyanus Gençlik Kulübü

13260080_1359758810717763_5599845456122960753_n

Gençlik Kulüpleri Mangala Yarışması’nda,

Birinci:  Konya Dost Gençlik Kulübü
İkinci:  Denizli Genç Konak Gençlik Kulübü
Üçüncü:  Ankara Etimesgut Gençlik Kulübü,

13319838_1359708760722768_9008223140291848900_n

Semerkand Liseli Gençlik Genç Okur Bilgi Yarışması’nda,

Birinci: Elazığ Gençlik Kulübü
İkinci: Ankara Etimesgut Gençlik Kulübü
Üçüncü:  Konya Dost Gençlik Kulübü

13255978_1359772040716440_4779278152288824273_n

Semerkand Liseli Gençlik Mangala Yarışması’nda,

Birinci: Ankara Etimesgut Gençlik Kulübü
İkinci: Halkalı Ahenk Gençlik Kulübü
Üçüncü: Bursa Yavuzselim Gençlik Kulübü oldu.

13315668_1166549353389748_4133635910568289925_n

Ayrıca “Düzenli Otomasyon Kullanımı “alanında,

Konak Mercek Gençlik Kulübü

Bandırma Okyanus Gençlik Kulübü

‘’ Hibe Desteği ve Proje Yürütme” alanında,

Adıyaman Kardelen Gençlik Kulübü

” Ara Dönem ve Yılsonu Programları” düzenleme alanında,

Erzurum Dost Eli Gençlik Kulübü

Gölcük Güzergâh Gençlik Kulübü

Tuzla Mavi Mercan Gençlik Kulübü,

Sultangazi Pusula ve Okyanus Gençlik Kulüpleri;

İzcilik Çalışmaları Alanında;

Malatya Kıvılcım Gençlik Kulübü,

Şanlıurfa Karaköprü Gençlik Kulübü,

Konya Dost Gençlik Kulübü,

Denizli Pamukkale Gençlik Kulübü,

Sorgun Çağlayan Gençlik Kulübü,

Sincan Selçuklu Gençlik Kulübü,

Fatsa Aybastı Gençlik Kulübü,

Derince Bizimkuşak Gençlik Kulübü,

Bursa Yavuzselim Gençlik Kulübü,

Yenisahra Genç Gökkuşağı Gençlik Kulübü,

Eyüp Yeşilpınar Gençlik Kulübü,

Büyükçekmece Tepecik Gençlik kulübü ise Gençlik Kulüpleri Özel Ödülü ile ödüllendirildi.

13315728_1359999980693646_1982990576845470327_n 13255923_1360000767360234_4758298921486019984_n 13322063_1360000017360309_2033470618813479891_n 45

13263956_10154366210559835_4188803329874476141_n

13267857_1360000704026907_3579834701864897511_n

13327354_1360000850693559_7876417046772053060_n

13315435_1360000800693564_2905649492407764268_n

 

turk sitesi