Son Haberler

Haberler

Ayın Sohbeti: Hayâ – Kalbin Üzülmesi

  Sohbeti PDF formatında indirmek için tıklayınız     Devamını Oku »

Kadrajından “Tefekkür” Temalı Fotoğraf Yarışması

Açıklama Yarışma liseli hanımefendilere yöneliktir. Ara dönem tatilinde yapılacak Semerkand Gençlik tematik kamplarında seçilen fotoğraflardan üçü öğrencilerin oyları ile belirlenecek ve bu fotoğraflar aşağıda verilen adrese e-posta olarak gönderilecektir. Katılımcılarımızdan henüz Semerkand Gençlik Gönüllüleri ile tanışmamış olanlar da aşağıdaki şartlara uygun 3 fotoğrafı gönderebilirler. Eğer sizde lise öğrencilerine yönelik faaliyetler yapan  Semerkand Gençlik ekiplerine katılmak isterseniz, bu linke tıklayıp iletişim bilgilerinizi ... Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Diğerkâm Değilsen Bencilsin

  Sohbeti PDF formatında indirmek için tıklayınız     Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Sabır Ümit Tarlasında Yeşerir

Sohbeti PDF formatında indirmek için tıklayınız     Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Vefasızlar Yıkık Köprülere Benzer

  Sohbeti PDF formatında indirmek için tıklayınız     Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Ben Cimri Değil Tutumluyum!

Sohbeti PDF formatında indirmek için tıklayınız     Devamını Oku »

2. Semerkand Gençlik Şurası

2. Semerkand Gençlik Şurası 20-21 Eylül tarihlerinde Ankara Semerkand Kültür Merkezi’nde İl Semerkand Gençlik sorumlularımızın katılımı ile gerçekleştirildi. 2. Semerkand Gençlik Şurası “Gençlik ve Gelecek” paneli ile başladı. Panelde Biltek Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gökçe ve GENÇKON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir konu ile ilgili görüşlerini paylaştılar. Mostar Gençlik Koordinatörü Sıddık Kaya ve Semerkand Gençlik Koordinatörü Celal Baran’ın “Bu Başarı ... Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Gönüllerin Fethi

Manevi temelini Şeyh Edebali’nin (k.s), zahiri yapıtaşını Osman Gazi’nin attığı ve gelecekte dünyanın dört bir tarafında İslam’ın hizmetkârlığına soyunacak olan Osmanlı devletine fetih ruhu Peygamber Efendimiz’den (s.a.v.) miras kalmıştır. Savaşların, yıkımların, istilaların ve soykırımların gündemden düşmediği günümüz dünyasında, İslam fethinin farkının ne olduğu iyi anlaşılmalı ve anlatılmalıdır. Tarih sayfalarımızı dolduran olayların muhasebesini yapabilmek için fetih ruhunu anlamak zorundayız. Ancak bu ... Devamını Oku »

Ayın Sohbeti: Şehadet Mertebesi ve Çanakkale

Allah Yolunda Olmak ve Allah Yolunda Ölmek Allah rızası için İslâm uğrunda gayret sarfetmek, maddi ve manevi düşmanlarla gereği gibi mücadele etmek, Allah yolunda olmak ilk vazifemizdir. Aynı şekilde önce malımız ve varlığımız ile sonra ise canımızla savaşmak son vazifemizdir. Cihad pek üstün bir ibadettir. Kur’an-ı Kerim’de toplam yüz civarında cihad ile ilgili ayetler vardır. “Bizim uğrumuzda mücâhede edenlere gelince, ... Devamını Oku »

Bereketli Zamanlar

Üç ayların başlangıcı olan receb ayı, ramazan-ı şerifin müjdeleyicisidir. Regâib ve mirac geceleri receb ayı içindedir. Regaib, çok değerli hediye, bağış, içten gelerek ve yoğun bir şekilde arzu edilen şey anlamlarına gelir. Cenab-ı Hakk’ın, ilahî ihsan ve manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi ve samimi kalple Allah’a yönelenlerin affedilme ümitleri dolayısıyla, müminler tarafından heyecanla beklendiği ve gönülden arzulandığı ... Devamını Oku »

turk sitesi